Endüstriyel Gayrimenkul Alanıyla İlgili Bilgiler

Endüstriyel Gayrimenkul Alanıyla İlgili Bilgiler

Endüstriyel Gayrimenkul Alanıyla İlgili Bilgiler

Endüstriyel kelimesi sanayi sözcüğünü ifade eder. Gayrimenkuller ise beş farklı grup altında incelenmektedir. Sanayi pazarına uygun olarak üretilen fabrika, depo, sanayi tesisleri endüstriyel gayrimenkul ürünlerine birer örnektir.

Bu alanda gayrimenkullerin yer aldığı beş farklı gruptan sadece birini ifade eder. Sanayi alanındaki firmalar ise bu üretim tesisleri için uygun yapılarla tanışma fırsatı arar. Bu amaçla sektörü iyi bilen, saha taraması yapabilen uzman şirketlere ihtiyaç duyar.

Endüstriyel Gayrimenkul Sektörü Hakkında

Ülkeler açısından endüstriyel gayrimenkul grup içinde ticareti sağlaması amacıyla üretim, pazarlama ve iş alanında önemli bir yere sahiptir.

Sanayi kuruluşunun uygun alanda tesise geçmesi ve faaliyetlerini sürdürmesi gayrimenkul alanında pazar alanı ihtiyacını doğurur.

İlgili sanayi kuruluşu sahipleri yeni yatırımları için bu nedenden dolayı endüstri anlamında gayrimenkul piyasasını bilmeye ihtiyaç duyar.

Sanayi pazarına uygun yerlerin seçilmesi bu alandaki en önemli aşamadır. Türkiye ve diğer ülkeler açısından sanayi gayrimenkulü sektörü doğru ticaretin yapılmasını ifade eder. Çünkü ticaret ilgili sanayide üretimle başlar.

Endüstriyel Gayrimenkul Yatırımı

Doğru yapılan endüstriyel gayrimenkul yatırımları firmayı sanayi sektöründe başarıya götürür. Bu alanda yatırım yapan şirketler karı gözetir. İşlem gerçekleşmeden öncesinde karar verilmesi gereken konular mevcuttur.

Bu kararların sağlıklı verilmesi için uzman bir yatırım danışmanlığı yapan şirkete başvurulur. Bölge seçimi, ulaşım noktası, merkezi nokta, doğru bütçe, kriz dönemi ve zamanlama faktörleri dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Endüstriyel Gayrimenkul Pazarı

Sanayi tesisi bulmak doğru pazarı belirlemekle ilgilidir. Doğru pazarı belirlemede ise devreye endüstriyel gayrimenkul alanında uzman yatırım şirketi girer.

Sanayi tesislerinin en önemli alanını ise fabrikalar oluşturur. Pazar analizi, yer seçim analizi, yatırım analizi sanayi gayrimenkul pazarının en önemli parçalarıdır.

Pazar analizi yapılırken bu parçaların her biri tek tek ince ayrıntısına kadar düşünülür. Dünya pazarında marka ürünler üreterek rekabet edebilmek buna bağlıdır.

Diğer ülkelerle rekabet edebilmek ve iç pazarda tüketim ihtiyacını karşılayacak ürünleri uygun fiyatta üretebilmek sanayi gayrimenkulü alanında uygun pazarı gözetmekten geçer.

Gelecek yıllarda beklenen durum sanayi gayrimenkul sektörünün daha fazla gelişme göstermesi doğru olandır.

Endüstriyel Gayrimenkul Değerlemesi Hakkında

Bu terim endüstriyel tesis değerlemesi olarak da geçer. Yatırımın doğru zamanda ve doğru yerde yapılması açısından değerleme yöntemleri çok önemlidir.

Pazar yaklaşımı, bina çıkartma, gelir indirgeme ve maliyet yöntemi endüstriyel gayrimenkul değerlemesinde kullanılan tekniklerdir.

Pazar yaklaşımında organize sanayi bölgelerinin karşılaştırılması ve değerlendirilmesi yapılır.

Bina çıkartma yönteminde bazı özellikler doğrultusunda arsa değerleri hesaplanır. Maliyet yönteminde ise yeni üretim maliyeti hesaplama gerçekleşen tüm yıpranma payları da düşünülerek gösterge niteliğinde bir değer belirlenir.

Gelir indirgeme yöntemi ise belirlenen değerin gelecekte nakit akışının tek bir cari değere dönüştürülmesiyle belirlenmesini sağlar.

Endüstriyel Gayrimenkul Danışmanlığının Önemi

Bu alanda www.flyinvest.com.tr yatırım danışmanlığı firmasının avantajları ortaya dökülür.

Firma endüstriyel gayrimenkul danışmanlığında uzman kadroyla çalışır. Tüm teknik veriler incelenir. Tüm kriterler rapor halinde sunulur. İlgili bölgenin geçmiş taraması özenle yapılır.

Sanayi alanında ilgili bölgenin gelecekteki durumu ön görülür. Pazar araştırması yapılarak doğru adımlar atılır. Fabrika ve diğer endüstriyel tesislerin değerlemesinde de uzman kişilerden destek alınır.

Endüstriyel kuruluşların yeni yatırımlarına yönelik bölge ve yer araştırmaları uzman ekiple gerçekleştirilir. Böylece ticari gayrimenkuller yüksek gelir getirisine sahip olur.

Risk, getiri hesaplaması, maliyet, değerlendirme raporlama tekniğiyle ilgili endüstri kuruluşu firmasına sunulur. Tüm bu hizmetler en doğru yatırım konumunu ve zamanlamasını belirler.

Sanayi gayrimenkuller sektöründe doğru bilgilerle doğru değerlendirmeler ve doğru teknikler uygulanır. Tüm bu hizmetler www.flyinvest.com.tr firmasının ilgili sektördeki yatırım avantajlarından olup fark yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir