Neden Macaristan?

Macaristan'da Yatırım

Belirli bir kaynak ya da değer bulunuyorsa gelir sağlamak amacıyla bu kaynak ve değerler kalıcı olarak kullanılır. Bunun amacında ilgili kaynağın ya da değerin işlem sonucunda tükenmemesini sağlamak yatar.Şahıslar ya da şirketler riskleri göz önünde bulundurmak zorundadır. Yatırım seçenekleri bu aşamada ön plana çıkar. Varlık ve bütçe arttırmak için kişi ya da firmalar kurumsal destek alır. İlgili alanda Macaristan’da yatırım konusu da dikkat çeker.

Macaristan’da Yatırım Fırsatları Hakkında Bilgilendirme

Yatırım, ilgili piyasa belirli kategorilere ayrılır. Bu yüzden de belirli firmalar yatırım yapmak istiyorsa bilgi, rehberlik ve uzman desteği almak zorundadır.

Gayrimenkul yatırımı, konaklama yatırımı, ticari gayrimenkuller, yatırım göçmenliği ve franchise fırsatları Macaristan’da yatırım seçeneklerini oluşturur.Kişi ya da şirketler bu fırsatları değerlendirir. Örneğin gayrimenkul yatırımı yapılmak isteniyorsa Macaristan ülkesinde gayrimenkul piyasasını bilmeniz gerekir.Başarılı olmak amacıyla Macaristan ülkesinde bir şirket kurulmak isteniyorsa franchise fırsatlarından yararlanılır. Bu amaçla mutlaka alanında ve ülkede uzman, danışmanlık firmasıyla çalışılır.

Macaristan’da Yatırımda Destek Neden Önemlidir?

Firma ve kişiler hangi ülkede olursa olsun yatırım konusunda mutlaka uzman danışmanlık hizmeti almalıdır.Macaristan ülkesinde işlerini büyütmek isteyen, kendi ülkesi dışına çıkarak ticaretlerini geliştirmek isteyen firmalar destek ve hizmet alır. Bu yüzden Macaristan’da yatırım fırsatları konusunda alanında tecrübeli firmalarla çalışılır. Gayrimenkul satın almak ya da yatırım konusunda ülkede fikirlerinizi geliştirmek istiyorsanız bu alanda uzman Fly Invest danışmanlık şirketiyle çalışılır. Aynı zamanda şirketin tecrübesini Macaristan ülkesinde kurduğu danışmanlık şubesi de oluşturmaktadır.

Macaristan’da Yatırım Pazarı Hakkında Bilgiler

Bir ülkede yatırım gerçekleştirilecekse o ülkenin yatırım pazarı hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Fly Invest  firması da tecrübeli kadrosuyla yatırımcılara Macaristan’da yatırım pazarı hakkında bilgilendirme verir. Bu bilgiler eşliğinde doğru yatırım doğru seçeneklerle sağlanır. Yatırım imkanları ve pazar piyasası bu konular arasındadır. Macaristan’da yüksek düzeyli iş birliği devam eder. Bu da yatırımcılara umut vaat eder. Türkiye ve Macaristan arasındaki stratejik ortaklığın devam etmesi firmaları da yatırım konusunda Macaristan’a yönlendirir.

Macaristan ülkesini modern hale getiren ticarete ve yabancı yatırım yoluna sıkı sıkıya bağlanmasıdır. Önemli sektörleri bulunduğu için en açık ekonomiye sahip ülkeler arasındadır.Ülkeye doğrudan yabancı sermaye yatırımları gerçekleşir. Finansal devamlılık, ekonomik istikrar garantisi sayesinde firmalar Macaristan ülkesinde yatırım yapma seçeneğini gerçekleştirir.

Macaristan’da Yatırım Teşvikleri

Macaristan ülkesinde yatırım yapıldığı zaman ödenecek bir vergi söz konusudur. Bu verginin %80 oranındaki kısmı düşülür.Vergi teşvikleriyle ilgili yatırım yapmak isteyen firmalara süre olarak 10 yıl verilir. Bu teşvikler Macaristan’da yatırım başladığı taktirde hemen gerçekleşir ve 9 yıl devam eder.

Ülkede yatırım teşviklerinde uygulanan oranlar bölgelere göre değişkenlik gösterir. Örneğin Budapeşte bölgesinde %25 oran söz konusudur.Ülkede yatırım teşviki büyüklüğü göre de değişir. Örneğin 50 milyon Euro’yu geçen tutarda yatırım yapıldığında hiç bir kısıtlama söz konusu olmaz.Fly Invest danışmanlık şirketi yapılacak yatırımlarda zaten sizlere çok daha fazla bilgi verir.

Macaristan’da Yatırım Avantajları

Fly Invest danışmanlık firmasıyla Macaristan’da yatırım avantajları şirketlere belirli farklar sunar. Bu farklar sayesinde yatırım yapmak isteyen şirketler diğer kişi ya da kurumlardan bir adım daha öne çıkar.Ülkede yatırımcılara sağlanan pek çok alanda kolaylık bulunur. Bu kolaylıklardan ise alanında uzman danışmanlık firması sayesinde haberdar olunur.Şirket kurabilme fırsatı, yatırımcı odaklı finansal destek, vergi izinleri, rekabetçi vergi sistemi, ülkenin gelişmiş lojistik alt yapısı yatırımcıların işini kolaylaştıran avantajlardır.Fly Invest şirketinin Macaristan’da bulunan ofisi sayesinde bölgeye hakimiyet her zaman devam eder. Bu sayede bilgi, deneyim ve yatırım konusunda doğru adımlar atılır.